BMW i3BEV 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2015 |
| Kilometertal | 103.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 130 km |
| Batterikapacitet | 18,8 kWh |
| Energiforbrug | 129 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/250 nm |
| Acceleration | 7,2 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, stofindtræk, 20" alufælge, 19" alufælge, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, varmepumpe, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, isofix, automatisk lys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 282.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.170 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-ruder | Stofindtræk |
| Fartpilot | Varmepumpe |