BMW 545e3,0 M-Sport xDrive aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 32,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 55 km |
| Batterikapacitet | 9,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 42 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
19" fælge, ABS, Aircondition, Alarm, Alupedaler, Ambient Light, Automatgear, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Bakkamera, Blanke rudelister, Bluetooth, DAB+ radio, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle m. varme, El-indstillelige forsæder, Elektrisk bagklap, kabine-betjent, Elektronisk håndbremse, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Højdejust. forsæder, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED kørelys, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderindtræk, Læderrat, Lændestøtte i forsæder, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Mørktonede ruder bag, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Parkeringsassistent, Parkeringssensor, for og bag, Regnsensor, SOS knap, Soltag, Sort Himmel, Splitbagsæde, Sædevarme, To-zoners klimaanlæg, Tre-personers-bagsæde, Udvendig temperaturmåler, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 732.855 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 410 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 26 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 3 individuelle sæder i bag | Infocenter |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kopholder |
| Alarm | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderindtræk |
| Aut.gear/tiptronic | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri betjening |
| DAB+ Radio | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-soltag | Splitbagsæde |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |