BMW 545e3,0 M-Sport xDrive aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 32,2 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 58 km |
| Batterikapacitet | 9,2 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 42 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
𝐑𝐞𝐧𝐭𝐞𝐤𝐚𝐦𝐩𝐚𝐠𝐧𝐞 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
𝐅𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫 𝐝𝐢𝐧 𝐧𝐲𝐞 𝐛𝐢𝐥 𝐭𝐢𝐥 𝐤𝐮𝐧 𝟐.𝟒𝟗% 𝐢 𝐫𝐞𝐧𝐭𝐞
𝐓𝐢𝐥𝐛𝐮𝐝 𝐠æ𝐥𝐝𝐞𝐫 𝐀𝐋𝐋𝐄 𝐞𝐥- 𝐨𝐠 𝐡𝐲𝐛𝐫𝐢𝐝𝐛𝐢𝐥𝐞𝐫 𝐬𝐨𝐦 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐥𝐞𝐬 𝐢 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐬 𝐦å𝐧𝐞𝐝
𝟐𝟎𝟐𝟔 ✍️
𝐇å𝐧𝐝𝐩𝐥𝐮𝐤𝐤𝐞𝐭 𝐨𝐠 𝐬𝐣æ𝐥𝐝𝐞𝐧𝐭 𝐠𝐨𝐝𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐦𝐞𝐧𝐬𝐚𝐭 𝐁𝐌𝐖 𝟓𝟒𝟓𝐞 𝟑,𝟎 𝐌-𝐒𝐩𝐨𝐫𝐭 𝐱𝐃𝐫𝐢𝐯𝐞🔥
🔍 𝐇𝐢𝐠𝐡𝐥𝐢𝐠𝐡𝐭𝐬 🔍
✔️ 𝐅𝐚𝐫𝐯𝐞: 𝐁𝐥𝐮𝐞𝐬𝐭𝐨𝐧𝐞 𝐌𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐢𝐜 / 𝐒𝐭𝐨𝐟𝐟 𝐑𝐡𝐨𝐦𝐛𝐢𝐜𝐥𝐞 𝐀𝐥𝐜𝐚𝐧𝐭𝐚𝐫𝐚 𝐀𝐧𝐭𝐡𝐫𝐚𝐳𝐢𝐭
✔️ 𝐚𝐝𝐚𝐩𝐭𝐢𝐯 𝐟𝐚𝐫𝐭𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭
✔️ 𝐇𝐢𝐟𝐢 𝐋𝐨𝐮𝐝𝐬𝐩𝐞𝐚𝐤𝐞𝐫 𝐒𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦
✔️ 𝐄𝐢𝐛𝐚𝐜𝐡 𝐩𝐫𝐨 𝐮𝐧𝐝𝐞𝐫𝐯𝐨𝐠𝐧
✔️ 𝐎𝐫𝐠. 𝐬𝐯𝐢𝐧𝐠𝐛𝐚𝐫𝐭 𝐭𝐫æ𝐤 (𝟐𝟎𝟎𝟎𝐤𝐠)
✔️ 𝐄𝐥-𝐛𝐚𝐠𝐤𝐥𝐚𝐩
✔️ 𝐁𝐦𝐰 𝐈𝐧𝐝𝐢𝐯𝐢𝐝𝐮𝐚𝐥 𝐇𝐢𝐠𝐡-𝐠𝐥𝐨𝐬𝐬 𝐒𝐡𝐚𝐝𝐨𝐰𝐥𝐢𝐧𝐞
✔️ 𝐌-𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭 𝐛𝐫𝐞𝐦𝐬𝐞𝐫
✔️ 𝐅𝐣𝐞𝐫𝐧𝐥𝐲𝐬 𝐚𝐬𝐬𝐢𝐬𝐭𝐞𝐧𝐭
✔️ 𝟏𝟗" 𝐨𝐫𝐠. 𝐌-𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭 𝐚𝐥𝐮𝐡𝐣𝐮𝐥
✔️ 𝐄𝐥-𝐣𝐮𝐬𝐭𝐞𝐫𝐛𝐚𝐫 𝐥æ𝐧𝐝𝐞𝐬𝐭ø𝐭𝐭𝐞
✔️ 𝐌-𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭 𝐛𝐚𝐠𝐬𝐩𝐨𝐢𝐥𝐞𝐫
◼️◼️◼️◼️◼️◼️
𝐕𝐞𝐥𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 - 𝐢 𝐡𝐣𝐞𝐫𝐭𝐞𝐭 𝐚𝐟 𝐉𝐲𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝 𝐨𝐠 𝐥𝐢𝐠𝐞 𝐨𝐩 𝐚𝐝 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠 𝐦𝐨𝐭𝐨𝐫𝐯𝐞𝐣𝐞𝐧.
𝐕𝐢 𝐯𝐢𝐥 𝐚𝐥𝐭𝐢𝐝 𝐠ø𝐫𝐞 𝐨𝐬 𝐮𝐦𝐚𝐠𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 æ𝐫𝐥𝐢𝐠 𝐨𝐠 𝐩𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧𝐞𝐥 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐞𝐥. 𝐆ø𝐫 𝐨𝐬 𝐝𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 𝐭𝐣𝐞𝐧𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐭 𝐭𝐚𝐠𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐭𝐢𝐥 𝐨𝐬 𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧 𝐢 𝐤ø𝐫𝐞𝐫 𝐡𝐣𝐞𝐦𝐦𝐞𝐟𝐫𝐚, 𝐬å 𝐬𝐭å𝐫 𝐯𝐢 𝐤𝐥𝐚𝐫 𝐢 𝐛𝐮𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐧.
𝐇𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 𝐭𝐢𝐥𝐛𝐲𝐝𝐞𝐫 𝐯𝐢:
✔️ 𝐌𝐚𝐫𝐤𝐞𝐝𝐞𝐭𝐬 𝐬𝐤𝐚𝐫𝐩𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 – 𝐦𝐞𝐝 𝐨𝐠 𝐮𝐝𝐞𝐧 𝐮𝐝𝐛𝐞𝐭𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠 💰
✔️ 𝐔𝐝𝐯𝐢𝐝𝐞𝐝𝐞 𝐠𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐢𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞𝐫 𝐯𝐢𝐚 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐂𝐨𝐧𝐜𝐞𝐩𝐭 🛡️
✔️ 𝐕𝐢𝐝𝐞𝐨𝐟𝐫𝐞𝐦𝐯𝐢𝐬𝐧𝐢𝐧𝐠 & 𝐥𝐞𝐯𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐢𝐥 𝐝ø𝐫𝐞𝐧 🚚
𝐅𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐬 𝐩å:
🖥 𝐰𝐰𝐰.𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📞 +𝟒𝟓 𝟒𝟒 𝟏𝟒 𝟔𝟎 𝟎𝟏
✉️ 𝐬𝐚𝐥𝐠@𝐜𝐚𝐫𝐜𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📍 𝐇å𝐫𝐮𝐩 𝐁𝐲𝐠𝐚𝐝𝐞 𝟏𝟕𝐁 – 𝟖𝟔𝟎𝟎 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠
💻 𝐅𝐚𝐜𝐞𝐛𝐨𝐨𝐤.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📲 𝐈𝐧𝐬𝐭𝐚𝐠𝐫𝐚𝐦.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 883.309 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk kabinevarmer |
|---|---|
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Aftageligt træk | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Ambiente belysning | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Højdejust. forsæde |
| Anhængertræk, aftagl. | Isofix |
| Antispin | Justerbar lændestøtte |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Delalcantaraindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |