BMW 545e3,0 M-Sport xDrive aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2022 |
| Kilometertal | 76.373 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 55,6 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 57 km |
| Batterikapacitet | 12,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 41 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
BMW 545e 3,0 Plugin-hybrid M-Sport XDrive Steptronic 395HK 8g Aut.
Batteri: 12 kWh
Elektrisk rækkevidde: 57 KM (WLTP)
Grundet stigende efterspørgsel, så har vi nu også åbent lørdag 11-15! -Vi ses på Falkevej! 🚗
Nævneværdigt udstyr vi vil fremhæve:
- Elektrisk svingbart anhængertræk (2.000kg)
- Adaptiv fartpilot med stop/go
- El-sæder
- Læderkabine
- 20” Alufælge
- M-Sport pakke
- High gloss shadow line (mørke eksteriørdetaljer)
- Sort himmeltag
- Ratvarme
- HIFI højtalere
- Ambientebelysning
- Digitalt cockpit
- Navigation
- Apple CarPlay / Android Auto
- Trådløs mobilopladning
- Keyless Go
- Bakkamera inkl. parkeringssensorer hele vejen rundt
- El-foldbare sidespejle
- Akustisk forgænger beskyttelse
- Alarm
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅Vi tager ALTID din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
Alle biler står klar til hurtig levering - har du set en bil i anden afdeling? Så får vi den bare hertil! - eller bor du langt fra Hillerød, så kontakt os alligevel - vi har afdelinger i hele landet og kan levere derfra!
Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: 11:00 – 15:00
Søndag 11:00 - 15:00
Kontakt os
Tlf. 70 70 17 77
Mail: hillerod@bn.dk
Adresse: Falkevej 4A 3400 Hillerød
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 732.855 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 410 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 26 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El-sidespejle |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
| 3 individuelle sæder i bag | Elsæder |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Kunstlæder |
| App integration | Kunstlæderindtræk |
| Apple carplay | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, læder |
| DAB radio | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (elektrisk) |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde | Træk |
| El indst. forsæder | Type-2 ladekabel |
| El komfortsæder | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| El-ruder |