BMW 535d3,0 M-Sport aut. 4d
Kontantpris
129.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2011 |
| Kilometertal | 350.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 162 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 300 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Flot og velholdt 535 D. M-Edition
M Sport
Meget velkørende
Sort læderkabine
Memory sportssæder
Sædevarme for & bag
Split bagsæde
4 zonet klima
Alt i el
Stor kamera pakke
El solgardiner
TV skærme
+ meget mere
Træk
Adaptiv fartpilot
Alufælge
Vinterdæk på org M fælge medfølger
Virkelig en lækker køremaskine...
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.725 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 605 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Nightvision |
|---|---|
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| El betjent bagklap |