BMW 530e2,0 Touring M-Sport+ aut. 5d
Kontantpris
387.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 94.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 34,2 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 54 km |
| Batterikapacitet | 9,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 40 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/420 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
19" fælge, ABS, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Bakkamera, Bluetooth, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle m. varme, El-indstillelige sportssæder, Elektrisk anhængertræk, Elektrisk bagklap, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Fuldautomatisk klimaanlæg, Infocenter, Isofix, Kopholder, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderindtræk, Læderrat, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Radio, Regnsensor, Skiltegenkendelse, Start/Stop-funktion, Sædevarme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 707.357 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.117 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 433 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 46 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Infocenter |
| ABS-bremser | Isofix |
| Alufælge | Kopholder |
| Android auto | Læderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut.gear/tiptronic | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri betjening |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| Fartpilot | Svingbart træk (elektrisk) |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |