BMW 530e2,0 Touring Connected aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 125.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 34,8 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 56 km |
| Batterikapacitet | 9,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 172 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 35 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/420 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Pæn og velholdt BMW 530e Touring er klar til næste leasingtager.
Bemærk at bilen er en plug-in hybrid, hvorfor registreringsafgift og grøn ejerafgift er billig (sidstnævnte ca. 900 kr./år).
Den kører ca. 35 km på en opladning (tager ca. 2 timer på at lade den).
Farve: Black Sapphire Metallic
Interiør: Sensatec Perforiert Cognac
Udstyr
• Adaptiv fartpilot med nødbremse
• Trådløs Apple CarPlay
• Digitalt cockpit
• Bakkamera & parkeringssensor for og bag
• Parkeringsassistent
• Bluetooth, håndfri telefon og musikstreaming
• Trådløs opladning ved kopholder
• DAB radio
• El-sæder, foran
• LED forlygter
• Opvarmet læderrat
• Sædevarme, forsæder
• 2-zone klimaanlæg
• Ambiente belysning i farver
Bilen har derudover Teleservices, ConnectedDrive og eDrive.
Flere services kan tilkøbes via den tilknyttede BMW app.
Bilen har fuld servicehistorik fra BMW, se billeder. Næste service i juli 2027.
Leasingforslag fra Flexlease.nu
Md. Ydelse 2.644 kr.
Udbetaling 29.600 kr.
Restværdi 142.000 kr.
Alle priser er eks. moms.
Alternativ kan bilen købes til 175.000 kr. + moms & afgift.
Der kan evt. tages anden leasingbil i bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.117 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 433 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 46 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Bakkamera |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Dæktryksmåler |
| Adaptiv undervogn | El betjent bagklap |
| Aircondition | El komfortsæder |
| Alufælge | El-ruder |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Kurvelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |