BMW 530d3,0 Touring Luxury Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2013 |
| Kilometertal | 244.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 258 hk/560 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Beige |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
- her er der tale om en virkelig velholdt bmw 530 Diesel
- denne bil skal ses og prøves
- aft træk til 2000 kg . læder kabine med memory begge sider .
reg 10-2013. meget flot og velholdt bil .
- sort himmel . xenon lygter .
- 20" alufælge
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.795 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 491 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 655 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Kørecomputer |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Læderindtræk |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| 7 personers | Mørktonede ruder i bag |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Aftageligt træk | Navigation |
| Airbags | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Anhængertræk, aftagl. | Ratbetjent gearskifte |
| Antispin | Ratgearskifte |
| Automatgear | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| ESP / ESC | Skiltegenkendelse |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Sportssæder |
| Håndfrit til mobil | Tågelygter |
| Højdejust. førersæde | Tonede ruder |
| Isofix | Udv. temp. måler |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Xenonlygter |