BMW 520d2,0 Touring aut. 5d
Kontantpris
155.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2016 |
| Kilometertal | 248.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 226 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Super pæn og velholdt BMW stationcar.
Køre perfekt.
17” vinterhjul på alu og 19” sommerhjul på alu.
Har fået garanti udskiftet EGR-køler hos BMW.
Sælges kun grundet nyt arbejde og derved ændret kørselsbehov.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 657.073 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.710 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 491 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 665 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Alufælge | Fartpilot |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder |