BMW 320i2,0 Touring aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 160.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/290 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 228 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
16" alufælge, kørecomputer, multifunktionsrat, BMW LED FORLYGTER, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, ORG SVINGBART TRÆK ELEKTRISK (1800kg), drive modes, fuldaut. klima, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), isofix, fjernlysassistent, antispin, esp, airbag
Farve Minaral white metal
Der tages forbehold for evt. tastefejl vedr. beskrivelse(udstyr)
Prisen er excl. Nr Plader 1500,-
KONTAKT OS IDAG - FØR BESIGTIGELSE er det altid en god idé at ringe i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
📱 Peter Rene Bostrup 42 22 87 32 pb@langerbiler.dk
📱 Bjørn Langer 23 26 13 90 bjl@langerbiler.dk
Tåsingevej 5 - 9500 Hobro 💻 www.langerbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 457.518 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 1.495 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Svingbart træk (elektrisk) |
| Fjernlysassistent | Tågelygter |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima |