BMW 320i2,0 4d
Kontantpris
55.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2009 |
| Kilometertal | 270.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 147 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/210 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 228 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Bmw E90 320i LCI 2009
- Nysynet 19-3-2026
- Vægtafgift 1700.-
Fuld service bog + kvitteringer på rep.
Skift af bundkar + Ny støddemperkonsol.
Udstyr
- Isofix.
- AC.
- Central lås m. rudebetjening.
- El ruder.
- Ratbetjening.
- Eftermonteret bt, multimedie system.
- 18” Original BMW fælge og farve.
Bilen er velholdt og har ingen fejl i motor. Byd. Er intresseret i bytte også.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 519.303 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.345 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Alufælge |
|---|---|
| Aircondition | Servo |