BMW 320d2,0 Touring Sport Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2016 |
| Kilometertal | 242.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 226 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
SPORT LINE, BEMÆRK UDSTYR!
- Adaptive LED forlygter
- Head-up display
- Driving assistant, Vejbaneassistent
- Blindvinkelassistent
- Sportssæder
- Navigation Professional
- Fartpilot
- Fjernlys assistent
- PDC Parkeringssensor for & bag
- Sort himmel/loftsbeklædning
- 18" orig. alufælge
- Og meget mere
Vi tilbyder en af markedets billigste og bedste finansieringer, både med og uden udbetaling - Ring/skriv for tilbud.
Garantiforsikring igennem Fragus GoSafe tilbydes, kontakt os for mere info.
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, adaptive forlygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, tagræling, esp, sportssæder, headup display, skiltegenkendelse, fjernlysassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.475 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 630 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptive forlygter | Mørk loftbeklædning |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| CD/radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Head-up display | Vognbaneassistent |
| Højdejust. forsæde |