BMW 320d2,0 Touring Sport Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 64.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,1 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
𝐇å𝐧𝐝𝐩𝐥𝐮𝐤𝐤𝐞𝐭 𝐨𝐠 𝐡𝐞𝐥𝐭 𝐮𝐧𝐢𝐤𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐦𝐞𝐧𝐬𝐚𝐭 𝐁𝐌𝐖 𝟑𝟐𝟎𝐝 𝟐,𝟎 𝐒𝐩𝐨𝐫𝐭 𝐋𝐢𝐧𝐞🔥
🔍 𝐇𝐢𝐠𝐡𝐥𝐢𝐠𝐡𝐭𝐬 🔍
✔️ 𝐅𝐚𝐫𝐯𝐞: 𝐁𝐥𝐚𝐜𝐤 𝐒𝐚𝐩𝐩𝐡𝐢𝐫𝐞 𝐌𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐢𝐜 / 𝐒𝐞𝐧𝐬𝐚𝐭𝐞𝐜/𝐬𝐜𝐡𝐰𝐚𝐫𝐳
✔️ 𝐀𝐝𝐚𝐩𝐭𝐢𝐯 𝐟𝐚𝐫𝐭𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭
✔️ 𝐄𝐥-𝐩𝐚𝐧𝐨𝐫𝐚𝐦𝐚 𝐬𝐨𝐥𝐭𝐚𝐠
✔️ 𝐄𝐥-𝐬𝐯𝐢𝐧𝐠𝐛𝐚𝐫𝐭 𝐭𝐫æ𝐤 (𝟏𝟖𝟎𝟎𝐤𝐠)
✔️ 𝐑𝐚𝐭𝐯𝐚𝐫𝐦𝐞
✔️ 𝐄𝐥-𝐣𝐮𝐬𝐭𝐞𝐫𝐛𝐚𝐫 𝐥æ𝐧𝐝𝐞𝐬𝐭ø𝐭𝐭𝐞
✔️ 𝐃𝐫𝐢𝐯𝐢𝐧𝐠 𝐀𝐬𝐬𝐢𝐬𝐭𝐚𝐧𝐭
✔️ 𝐇𝐢𝐟𝐢 𝐋𝐨𝐮𝐝𝐬𝐩𝐞𝐚𝐤𝐞𝐫 𝐒𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦
✔️ 𝐌𝐞𝐫𝐩𝐫𝐢𝐬 𝐟𝐨𝐫 𝐝𝐞 𝐯𝐢𝐬𝐭𝐞 𝟏𝟗" 𝐚𝐥𝐮𝐡𝐣𝐮𝐥
𝐅𝐮𝐥𝐝 𝐬𝐞𝐫𝐯𝐢𝐜𝐞𝐛𝐨𝐠 - 𝐍𝐞𝐭𝐨𝐩 𝐧𝐲𝐬𝐞𝐫𝐯𝐢𝐜𝐞𝐫𝐞𝐭
◼️◼️◼️◼️◼️◼️
𝐕𝐞𝐥𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 - 𝐢 𝐡𝐣𝐞𝐫𝐭𝐞𝐭 𝐚𝐟 𝐉𝐲𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝 𝐨𝐠 𝐥𝐢𝐠𝐞 𝐨𝐩 𝐚𝐝 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠 𝐦𝐨𝐭𝐨𝐫𝐯𝐞𝐣𝐞𝐧.
𝐕𝐢 𝐯𝐢𝐥 𝐚𝐥𝐭𝐢𝐝 𝐠ø𝐫𝐞 𝐨𝐬 𝐮𝐦𝐚𝐠𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 æ𝐫𝐥𝐢𝐠 𝐨𝐠 𝐩𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧𝐞𝐥 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐞𝐥. 𝐆ø𝐫 𝐨𝐬 𝐝𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 𝐭𝐣𝐞𝐧𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐭 𝐭𝐚𝐠𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐭𝐢𝐥 𝐨𝐬 𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧 𝐢 𝐤ø𝐫𝐞𝐫 𝐡𝐣𝐞𝐦𝐦𝐞𝐟𝐫𝐚, 𝐬å 𝐬𝐭å𝐫 𝐯𝐢 𝐤𝐥𝐚𝐫 𝐢 𝐛𝐮𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐧.
𝐇𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 𝐭𝐢𝐥𝐛𝐲𝐝𝐞𝐫 𝐯𝐢:
✔️ 𝐌𝐚𝐫𝐤𝐞𝐝𝐞𝐭𝐬 𝐬𝐤𝐚𝐫𝐩𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 – 𝐦𝐞𝐝 𝐨𝐠 𝐮𝐝𝐞𝐧 𝐮𝐝𝐛𝐞𝐭𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠 💰
✔️ 𝐔𝐝𝐯𝐢𝐝𝐞𝐝𝐞 𝐠𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐢𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞𝐫 𝐯𝐢𝐚 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐂𝐨𝐧𝐜𝐞𝐩𝐭 🛡️
✔️ 𝐕𝐢𝐝𝐞𝐨𝐟𝐫𝐞𝐦𝐯𝐢𝐬𝐧𝐢𝐧𝐠 & 𝐥𝐞𝐯𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐢𝐥 𝐝ø𝐫𝐞𝐧 🚚
𝐅𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐬 𝐩å:
🖥 𝐰𝐰𝐰.𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📞 +𝟒𝟓 𝟒𝟒 𝟏𝟒 𝟔𝟎 𝟎𝟏
✉️ 𝐬𝐚𝐥𝐠@𝐜𝐚𝐫𝐜𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📍 𝐇å𝐫𝐮𝐩 𝐁𝐲𝐠𝐚𝐝𝐞 𝟏𝟕𝐁 – 𝟖𝟔𝟎𝟎 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠
💻 𝐅𝐚𝐜𝐞𝐛𝐨𝐨𝐤.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📲 𝐈𝐧𝐬𝐭𝐚𝐠𝐫𝐚𝐦.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 485.243 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 1.630 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Anhængertræk, aftagl. | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El-justerbar lændestøtte | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |