BMW 318d2,0 4d
Kontantpris
29.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2005 |
| Kilometertal | 384.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 148 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.040 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/280 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 201 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Super fin og velholdt bil, som kører perfekt trods alder og km. Den er med partikelfilter, så må kører i alle byer. Synet 31/3-2025, Fartpilot, A/C, sædevarme, fjernbetjent c.lås, elruder, mm. Koster kr 3010,- halv årlig afgift. Passet med service på autoriseret værksted.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 483.301 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.425 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|