BMW 116i1,6 5d
Kontantpris
39.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2005 |
| Kilometertal | 190.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,3 km/l |
| CO2 udledning | 173 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.140 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/150 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Bronzemetal |
Beskrivelse
Havana metal, sorte lædersæder, original soltag, 18" M-alufælge, vinterhjul med originale hjulkapsler.
Olie og filter skiftet ved ved 189.000km.
Ikke interesseret i bytte med anden bil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 344.741 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.220 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | El-soltag |
| Alufælge | Servo |