BMW 116i1,6 5d
Kontantpris(Uden afgift)
69.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2013 |
| Kilometertal | 179.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/220 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Fremstår i rigtig god og velholdt stand. Bremserne bagtil er netop blevet udskiftet. Der medfølger originale sommer- og vinterdæk i prisen, og der er monteret helårsdæk på bilen lige nu
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 365.462 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Aircondition | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Fartpilot | Servo |
| Fuldaut. klima | Soltag |