Audi Q52,0 TDi 190 S-line quattro S-tr. 5d
Kontantpris
195.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 209.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 148 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Har lige fået ny tandrem og vandpumpe mm. reparation for i alt 20.000kr.
Alt i udstyr inkl. oliefyr og vinterdæk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.825 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 635 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El komfortsæder |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Træk |