Audi Q4 e-tron40 Attitude Sportback 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Kilometertal | 63.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 519 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 174 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 125 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ Svingbart anhængertræk (1.000 kg)
✨ Varmepumpe
✨ Mythos Black Metallic (farve)
✨ Elektrisk bagklap med virtuel pedal komfortåbning
✨ SONOS soundpakke
✨ Head-up display
✨ Adaptiv fartpilot
✨ Navigation
✨ Parkeringssensor for/bag
✨ Bakkamera
✨ Lane Assist
✨ Audi Pre Sense
✨ Blindvinkelsassistent
✨ Vejskiltegenkendelse
✨ Træthedsregistrering
✨ Audi Drive Select
✨ LED Matrix-Beam forlygter
✨ LED baglygter med animerede lysfunktioner
✨ Fjernlysassistent
✨ 20" Alufælge
✨ Udvidet sikkerhedssystem (PreCrash basic)
✨ Nøglefrit låse- og startsystem "Keyless Advanced"
✨ Klimakomfortrude
✨ Sportsmultifunktionsrat i læder og med varme
✨ Elektrisk sædeindstilling til forsæder og memoryfunktion til førersæde
✨ Sædevarme til fører og forsædepassager
✨ Digital instrumentering
✨ Android Auto og Apple Carplay
✨ Stemmestyring
✨ Assistentpakke plus
✨ Smartphonepakke
✨ Klimareguleringspakke
✨ Sikkerhedspakke plus
✨ Komfortpakke plus
✨ Krom-pakke
✨ Fortovsbelysning fra sidespejle
✨ Sidespejle med afblænding, elektrisk ind- og udklapning, elektrisk indstilling, varme og sænkning i højre side
✨ Udvidet forkonditionering
✨ Climatronic (3-zoner) med klimabetjeningsdel bagest
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: 946323
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 466.164 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 535 liter |
| Vægt | 2.120 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 3 zone klima | Head-up display |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Lygtevasker |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Motorkabinevarmer |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Områdebelysning |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dynamisk blinklys i bag | Sædebetræk, stof |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| Elsæder | Træk |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i forrude |
| Fod betjent bagklap | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Varmepumpe |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |