Audi Q4 e-tron40 Attitude 5d
Kontantpris
244.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Kilometertal | 79.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 523 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | 165 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 32 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Nysynet velholdt Q4, matrixlygter, rødt lygtebånd bag, varmepumpe, elektrisk nedfældeligt træk, helt nye vinter- og sommerdæk, to sæt originale Audi alufælge, black-line model, sort indfarvet front, sorte fælge, mørktonede ruder bag, sort tagræling, Audi MMI navigation, coming home med Audi logo, animeret lyssignatur for og bag. 2022 model med forlænget rækkevidde.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 389.366 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Internet |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler | Xenonlygter |
| El betjent bagklap |