Audi Q4 e-tron40 Advanced 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 118.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 509 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Topudstyret Audi Q4 med bl.a., Adaptiv fartpilot, Svingbart træk, Matrix lygter & 19" alufælge.
Bilen kan finansieres på attraktiv GRØNT Billån, rente fra 2,99%. Kontakt os for mere info.
Highlights.
- Adaptiv fartpilot
- Vognbaneassistent
- Svingbart træk
- Matrix lygter
- Varmepumpe
- 19" alufælge
- 3 zoner klima
- Bakkamera
- Parkeringssensor for og bag
- Apple carplay & ANDROID auto
- Navigation
, adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, svingbart træk (elektrisk), træk, 3 zone klima, varmepumpe, navigation, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, type-2 ladekabel, trådløs mobilopladning, digitalt cockpit, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, sportssæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 19" alufælge, el-sidespejle m/varme, matrix led forlygter, adaptive forlygter, automatgear, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, app integration, dab radio, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), regnsensor, skiltegenkendelse, træthedsregistrering, isofix, fjernlysassistent, stemmebetjening, airbag, dæktryksmåler, fartpilot, fjernb. centrallås
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| 3 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | Matrix LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Multifunktionsrat |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Navigation |
| Adaptive forlygter | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Airbags | Parkeringssensor (bag) |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Android auto | Regnsensor |
| App integration | Sædevarme |
| Apple carplay | Skiltegenkendelse |
| Automatgear | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Sportssæder |
| Bakkamera | Stemmebetjening |
| DAB radio | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dæktryksmåler | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træk |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Type-2 ladekabel |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |
| Isofix |