Audi Q4 e-tron40 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Kilometertal | 40.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 509 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK: ‼️
varmepumpe‼️
Android auto & apple carplay‼️
Svingbart træk‼️
Alle vores biler kan leveres med op til 24 mdr. garantiforsikring.,
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, træk, aftageligt træk, svingbart træk (manuel), aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, varmepumpe, fjernb. centrallås, centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, app integration, cd/radio, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, semi-automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, 24 mdr. reklamationsret, attraktiv finansiering af din nye bil. Eksempel på denne bil udb.51.225, - ydelse 3.126,- vi kan også finansiere UDEN UDBETALING – giv os et kald for en snak herom på 47170800.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 420.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aftageligt træk | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Semi-automatisk parkeringssystem |
| CD/radio | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Stofindtræk |
| DAB radio | Svingbart træk (manuelt) |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |