Audi Q4 e-tron40 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Produceret | 10/2022 |
| Kilometertal | 61.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 509 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
⭐️ Attraktiv finansiering fra kun 2,99 % i rente ved 20 % udbetaling ⭐️
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Lån med eller uden udbetaling
✔️ Finansiering via Santander, AL-Finans og Accept Auto
📆 Hurtig sagsbehandling, få bilen med hjem samme dag.
🔒 TRYGHED & GARANTI
✅ Autoriseret Mobyle forhandler
✅ Køretøjsgaranti med dækning i hele Europa
✅ Mobyle garanti kan tilkøbes – fra kun 4.995,-
✅ Mulighed for op til 4 års garanti på denne bil
ℹ️ Den angivne salgspris er ekskl. Mobyle garanti
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ Baghjulstræk
✔️ 19” Audi alufælge
✔️ Matrix-LED forlygter
✔️ LED-baglygter med animerede lysfunktioner
✔️ Sædevarme
✔️ Audi Virtual Cockpit
✔️ Digitalradio (DAB+)
✔️ Trådløs Apple Carplay & Android Auto
✔️ Adaptiv fartpilot (Follow-to-Stop)
✔️ Assistentpakke Plus
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Front Assist med automatisk nødbremse
✔️ Trafikskiltegenkendelse
✔️ Bakkamera
✔️ Parkeringssensor for & bag
✔️ 11 kW AC-opladning
✔️ DC-hurtigladning (CCS – version 3)
✔️ Udvidet forkonditionering
**OBS UDENLANDSKE UDSTYRSVARIANTER KAN VARIERE FRA DANSKE**
🔁 BYTTEBIL & LEVERING
✔️ Vi tager gerne din bil i bytte, send os info på din bil, og vi giver et bud på den.
✔️ Vi yder landsdækkende levering, og tager gerne din brugte bil med retur.
✔️ Alle vores biler er på lager, klar til prøvekørsel samt levering, ved mindre andet er angivet.
⏰ ÅBNINGSTIDER & KONTAKT
🕘 Man–Fre: 09.00 – 17.30
🕙 Søn: 10.00 – 16.00
📞 Tlf.: 41 130 100
**Der tages forbehold for indtastnings- og beregningsfejl.**
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 420.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 3 zone klima | Fartpilot |
| 4 airbags | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| 6 airbags | Førerovervågning med advarsel |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Internet |
| Akustikglas i for | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Manuel forvarmning af batteri |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Områdebelysning |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| Dynamisk blinklys | Stofindtræk |
| Dynamisk blinklys i bag | Svingbart træk (elektrisk) |
| EDR-boks | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |