Audi Q31,4 TFSi 150 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2014 |
| Kilometertal | 194.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Velholdt og pålidelig bil sælges.
Bilen er synet i juli 2025 og har kørt uden problemer i de 2 år, vi har haft den. Den fremstår i god stand og er passet løbende. Sælges udelukkende grundet overgang til firmabil.
Km: 196.000
Ikke-ryger
Service overholdt
Opbevaret i garage
Vinterhjul medfølger
Der er en mindre, overfladisk ridse på bagkofanger og bagklap.
---
Udstyr
* Fuldautomatisk 2-zonet klimaanlæg
* Fartpilot
* Sædevarme foran
* El-ruder (4x)
* El-spejle
* Fjernbetjent centrallås
* Kørecomputer & infocenter
* Bluetooth håndfri / AUX / CD-radio
* Lædermultifunktionsrat
* Isofix
* Armlæn & kopholder
* Splitbagsæde
* Tagræling
---
Sikkerhed
* ABS
* ESP
* Antispin
* Airbags
* Servo
* Startspærre
* Elektrisk parkeringsbremse
---
Ekstra
* Svingbart anhængertræk
* Tågelygter
* Alufælge
* Gummimåtter
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 423.899 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.360 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 750 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Alufælge | Servo |
| Automatisk start/stop | Træk |
| El-ruder | Xenonlygter |
| Fartpilot |