Audi A650 TFSi e Sport Prestige quattro S-tr. 4d
Kontantpris
409.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2022 |
| Kilometertal | 32.500 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 90,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 68 km |
| Batterikapacitet | 12,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 184 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 28 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/450 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
* Mythossort Metallak
* Assistentpakke Tour
* S line Selection
* 19" alufælge, i 5-armet dynamisk design
* Forsæder, el-indstillelige og førersæde m/memory
* Komfortnøgle, sensorstyret åbning af bagklap
* Bagklap, elektrisk åbning og lukning
* Ambientebelysningspakke plus
* Opbevaringspakke
* Tonede ruder bag
* Prestige Selection: Matrix LED, Assistentpakke Parkering med parkeringsassistent inkl. 360 graders omgivelseskamera, Sidespejle, opvarmelige, el-klapbare og aut. nedblændeligt, Multifunktonslæderrat med skifteknapper
* Komfortparkeringsklimafunktion
* Audi sound system
* Navigation plus
* Virtuelt cockpit
* Carplay
OBS: Bilen står på vinterhjul men leveres på de originale 19" alufælge.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 570.812 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 360 liter |
| Vægt | 1.985 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |