Audi A63,0 TDi 218 S-line Avant S-tr. 5d
Leasing ydelse(Ekskl. moms)
1.995 kr./md.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2017 |
| Kilometertal | 169.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 237 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Super velholdt og pæn Audi A6 218 HK Avant med S-line exteriør og interiør.
Highlights
- P-sensor for & bag
- Bakkamera
- 4 zone klimaanlæg
- S-line dellæder sæder
- Fartpilot
- Apple CarPlay
- Navigation
- Nøglefri start
- BOSE lydsystem
- El-bagklap
Og meget mere!
Kan også leases som VAN, kontakt for mere information.
Leasingforslag erhverv 12 måneder
Udbetaling: 20.000 kr ex. moms
Mnd. ydelse: 1.995 kr. ex. moms
Restværdi: 105.000 kr. ex. moms og afgift
Etablering: 4.000 kr. ex. moms
Leasingforslag privat 12 måneder
Udbetaling: 25.000 kr inkl. moms
Mnd. ydelse: 2.493 kr. inkl. moms
Restværdi: 105.000 kr. ex. moms og afgift
Etablering: 5.000 kr. inkl. moms
Kontantpris: 127.000 kr. ex. moms og afgift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 310 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 73 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4 zone klima | Klimaanlæg, 4-zonet |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fuldaut. klima | Sportssæder |
| Håndfrit til mobil | Tonede ruder |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |
| Højdejust. forsæde | Xenonlygter |
| Isofix |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.995 kr.
- Førstegangsydelse20.000 kr.
- Totalpris i løbetiden43.940 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 105.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet