Audi A62,0 TDi 190 S-line Avant S-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2016 |
| Kilometertal | 165.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 226 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.900 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Audi A6 2,0 TDI 190 S-line Avant S-tr. er en rummelig og komfortabel stationcar med stærk, økonomisk motor og automatgear. S-line giver et sporty og eksklusivt udtryk – perfekt til både hverdag og lange ture.
Vi hjælper gerne med en finansering fra blot 2.930 kr i måneden uden udbetaling! ✅
Highlights:
🌟 Svingbart træk til 1.900 kg
🌟 Fartpilot
🌟 Xenon forlygter
🌟 Sportssæder
🌟 Klimaanlæg
🌟 Bluetooth
🌟 P-sensor for og bag
🌟 20" Alufælge
🌟 Mørktonede ruder i bag
🌟 Automatgear
🌟 Nøglefri tænding
✔ Mulighed for levering af vores biler i hele landet samt grundig videogennemgang
Er det din første bil? Vi har gjort det nemt og trygt! Med CH Bilhus Tryghedspakke får du:
✅ Nysynet bil
✅ Nyserviceret
✅ Nummerplader
Alt dette for kun 3.500 kr
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 20" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, xenonlys, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), automatgear, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, alarm, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), regnsensor, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, stemmebetjening, auto hold, træk, el-ruder, lygtevasker, fuldaut. klima
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.800 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 73 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Kørecomputer |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Læderrat |
| 4x el-ruder | LED baglygter |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Aftageligt træk | Lygtevasker |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alarm | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Nøglefri tænding |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| El-justerbar lændestøtte | Stemmebetjening |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Svingbart træk (elektrisk) |
| Elektrisk parkeringsbremse | Svingbart træk (manuelt) |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |
| Isofix | Xenonlygter |
| Klimaanlæg, 2-zonet |