Audi A62,0 TDi 190 S-line Avant S-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 141.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 129 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 226 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Stel.nr: WAUZZZF20KN027535
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL ERHVERV (12 MDR.):
- Engangsbetaling: kr. 28.980 ekskl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 2.561 ekskl. moms
- Restværdi: kr. 151.200 ekskl. moms og registreringsafgift.
- Beskatningsgrundlag ved fri firmabil, ekskl. miljøtillæg: kr. 329.902
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL PRIVATE (12 MDR.):
- Engangsbetaling: kr. 36.225 inkl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 3.201 inkl. moms
- Restværdi: kr. 151.200 ekskl. moms og registreringsafgift.
Kontakt os for et skræddersyet leasingtilbud, tilpasset dine ønsker og behov.
***
FREMVISNING MOD FORUDGÅENDE AFTALE
NÆVNEVÆRDIGT UDSTYR:
+ Adaptiv fartpilot
+ Digitalt cockpit
+ Multifunktionsrat
+ Panoramatag
+ LED Matrix-forlygter
+ Sædevarme
+ Varme i rat
+ El betjent bagklap
+ Nøglefri betjening
+ Parkeringssensor for og bag
+ 360 graders kamera
+ Vognbaneassistent
+ Fjernlysassistent
+ S-Line interiør
+ S-Line eksteriør
+ Bang & Olufsen Sound System
ØVRIG BESKRIVELSE:
Gratis kontraktoprettelse og attraktive forsikringspriser inkl. glasdækning. Mulighed for tilkøb af vejhjælp og AutoConcept bilgaranti.
***
Velkommen hos EASY-LEASE A/S!
Vi har siden 2014 gjort leasing let og gennemskueligt for både private og erhvervskunder. Vi tilbyder operationel- og finansiel leasing (flexleasing) til både private og erhverv, samt sæson- og splitleasing.
Vi sætter en ære i at give vores kunder markedets bedste priser, og yder altid seriøs og professionel service og rådgivning.
Rammer dette køretøj ikke helt plet for dig? Vi hjemtager også gerne din drømmebil eller -MC på bestilling.
www.EASY-LEASE.dk – tlf. 66 200 700 – salg@easy-lease.dk
(Forbehold for tastefejl)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 565 liter |
| Vægt | 1.800 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 73 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 4-zonet |
|---|---|
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Ratbetjent gearskifte |
| El betjent bagklap | Ratgearskifte |
| El-klapbare sidespejle | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædebetræk, dellæder |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle m. varme | Soltag |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.561 kr.
- Førstegangsydelse28.980 kr.
- Totalpris i løbetiden59.712 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 151.200 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet
bilid: 22098, forsikring_privat: 767, forsikring_erhverv: 899 reserveret: true