Audi A540 TFSi Prestige plus Cabriolet S-tr. 2d
Kontantpris
369.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 115.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 140.000,0 km/l |
| CO2 udledning | 153 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/320 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 237 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
?? Audi A5 Cabriolet 40 TFSI Prestige Plus S-tr. – 2020 – Flot og velholdt
Sælger denne flotte og velkørende Audi A5 Cabriolet 40 TFSI Prestige Plus fra 2020. Bilen fremstår i rigtig pæn stand og er passet godt på.
?? Kilometerstand: 140.000 km
?? Gear: Automatgear (S-tronic)
?? Brændstof: Benzin
?? Model: Cabriolet (2 døre)
?? Udstyrsniveau: Prestige Plus
? Servicebog medfølger
? Nysynet
? Komfortabel og sporty køreoplevelse
? Perfekt til både hverdag og sommer
Bilen kører som den skal og er både økonomisk og behagelig at køre i. En rigtig lækker cabriolet med god komfort og masser af køreglæde.
?? Sælges udelukkende pga. mistet kørekort
i må meget gerne kontakte mig telefonisk i sted for via mail
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 645.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 370 liter |
| Vægt | 1.630 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 138 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Apple carplay | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nightvision |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| El komfortsæder | Servo |