Audi A51,8 TFSi 177 S-line Sportback Multitr. 5d
Kontantpris
140.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2016 |
| Kilometertal | 183.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 177 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 221 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Nyserviceret (februar 2026)
Nye kaliber (marts 2026)
Næste syn (marts 2027)
4 x vinterdæk m. Fælg medfølger
Større rids på kølerhjelm. Småridser i lak på bagsmæk. 3 små stensslag forrude, som er limet af carglass.
Ellers i tip top stand og super velholdt
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.600 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Navigation |
|---|---|
| Alufælge | Servo |
| Fuldaut. klima | Træk |