Audi A440 TDi Sport Prestige Tour Avant S-tr. 5d
Kontantpris(Uden afgift)
79.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 286.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,5 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 231 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Kører perfekt, står med nye vinterdæk, meget pæn med enkelte små ridser på venstre sidespejl og venstre forskærm. Koster 90.000 i registreringsafgift DK
1BE - Sportsundervogn, 6NQ - Loftbeklædning i sort stof, 9VD - Audi sound system, 0E0E - Mythossort metallak, 5TL - Dekorindlæg i sort klaverlak, QQ2 - Ambientebelysning, 2PF - 3-eget multifunktionssportslæderrat m/flad bund, WBO - Light Selection, PRJ - Fælge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 505 liter |
| Vægt | 1.505 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 474 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
|---|---|
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El-ruder |