Audi A42,0 TDi 190 Sport Avant 5d
Kontantpris
207.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2017 |
| Kilometertal | 156.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Manuel gear.
Km. 153.000
Sportsæder m. El-justérbar lændestøtte
Komfortmidterarmlæn foran
Splitbagsæde
Isofix
Elektrisk bagklap
Svingbar træk
Fartpilot
Parkering sensor for og bag
Bluetooth tilslutning
Ambielight
Bilen er passet godt på og har fulgt alle service samt synet hvert andet år, da den har kørt som skolevogn.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 509.858 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.490 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Træk |
|---|---|
| El-ruder |