Audi A340 TFSi e S-line Sportback S-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 56.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 83,3 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 60 km |
| Batterikapacitet | 9,1 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 151 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 227 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr:
❗️ S-Line ude og inde, med PLUS Selection pakke❗️
⭐️ S-Line Sportssæder i Dellæder
⭐️ Panorama El-soltag
⭐️ Matrix LED forlygter
⭐️ Adaptiv fartpilot
⭐️ 2 zone klima
⭐️ Nøglefri adgang og tænding
⭐️ Apple CarPlay og Android Auto
⭐️ Bakkamera med P-sensor (for og bag)
⭐️ Automatisk lys med Fjernlysassistent
______________________
Supplerende udstyrsdetaljer:
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 15"" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, glastag, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, automatgear, ratgearskifte, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, cd/radio, dab radio, håndfrit til mobil, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, træthedsregistrering, esp, automatisk nødbremsesystem, automatisk lys, 6 airbags, højdejust. førersæde, Vognbaneassistent
_______________________
💵 FINANSIERING både med og uden udbetaling, TIL GODE VILKÅR OG EN LAV RENTE!
🚘 VI tager din gamle bil i bytte, uanset alder og stand.
✔️ Mulighed for 12 eller 24 mdr. GoSafe Bilgaranti og Brugtbilsattest.
🚚 Mulighed for levering i hele landet, efter aftale.
⭐️ Ring gerne i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
_______________________
📱 86 80 11 22
💻 www.3tow.dk
📧 3tow@3tow.dk
📍 Bredhøjvej 22 - 8600 Silkeborg
🕒 Åbningstider:
Mandag-fredag: 09.00-17.00
Lørdag: 11.00-15.00
Søndag: 11.00-16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 370.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 434 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| CD/radio | Ratgearskifte |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, dellæder |
| Dellæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-soltag | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk kabinevarmer | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |