Audi A335 TFSi Limited plus Cabriolet S-tr. 2d
Kontantpris
295.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Danmarks flotteste Audi A3 Cabriolet, med meget udstyr sælges.
Er virkelig velholdt og har kun kørt 48.000.
Den kører helt fantastisk og bliver leveret nysynet om det ønskes.
Ud over det meget udstyr, så som CarPlay, varme i nakkestøtterne, adaptiv fart kontrol, 19” lav profil dæk og meget mere, medfølger der er sæt originale Audi vinterhjul.
Sælges kun grundet den lave indstigning som ikke er godt for min ryg.
Har så meget glæde af bilen at vi har haft svært ved at tage beslutningen, men det er tid nu.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 320 liter |
| Vægt | 1.500 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 395 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
|---|---|
| Automatisk lys | Servo |
| Automatisk start/stop |