Audi A31,6 TDi 110 Attraction Sportback S-tr. 5d
Kontantpris
120.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 195.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 90 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Audi A3 1.6 Tdi Sportback 110 Hk S-Tronic Automat Gear kørt 195000 Tusind km 2015 model synet 22-07-2024 alt i udstyr afstands måling Radar parkerings sensor Automat Gearkasse Dellæder kabine fartpilot Aircondition varme i sæder sommerhjul-Vinterhjul fejlfri Bil kører fantastisk og meget økonomisk bil Pæn og nydelig
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 358.917 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.355 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 431 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatisk start/stop |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Dæktryksmåler |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
|---|---|
| Automatgear | Servo |
| Automatisk lys | Vognbaneassistent |