Audi A31,6 TDi 110 Ambition Sportback 5d
Kontantpris
68.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2013 |
| Kilometertal | 289.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Pæn og velkørende Audi
Bilen er netop klargjort inde og ude inkl. keramisk coating ( Qjutsu body coat pro)
Originale Audi alufælge med vinterdæk samt tagbøjler medfølger. Gummimåtter, alm. måtter og 2 nøgler medfølger
Aftageligt træk
Baksensor
El-sidespejle
Alufælge
9Q2 FØRER-INFO-SYSTEM
9AK AUT. KLIMAANLÆG
El-ruder
Fjernbetjent centrallås
Tågeforlygter,
1MR LÆDERRAT,
4X3 HOVEDAIRBAGS, Splitbagsæde,
1N3 SERVOTRONIC, Sportsundervogn,
P16 LÆDERSPORTSRAT,
Q1D SPORTSSÆDER,
PNV Connectivitypakke
WBO BUSINESSPAKKE PLUS
WDC Lyspakke
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 323.559 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.355 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 431 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot |
|---|