Audi A31,4 e-tron S-line Sportback S-tr. 5d
Leasing ydelse(Ekskl. moms)
1.600 kr./md.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2017 |
| Kilometertal | 165.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,8 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 50 km |
| Batterikapacitet | 8,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 114 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 48 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Rigtig fin Audi A3 E-tron S-line med meget udstyr
Highlights
- Daytonagrå Perleeffekt
- Lane assist m. aktiv styring
- Panorama soltag
- Keyless entry/go (nøglefri)
- Parkeringshjælp for & bag
- 2 zone klima
- Digitalt cockpit
- Elektrisk kabinevarmer
- Navigation
- Apple CarPlay
- Trådløs mobiloplader
- Matrix LED lygter m. dynamiske blink
- S-line læder/alcantara sæder
- FRONT ASSIST & CITY EMERGENCY BRAKE
- Fjernlysassistent
Og meget mere!
Leasingforslag 12 måneder erhverv
Udbetaling: 12.000 kr. ex. moms
Mnd. ydelse: 1.600 kr. ex. moms
Restværdi: 90.000 kr. ex. moms og afgift
Leasingforslag 12 måneder privat
Udbetaling: 15.000 kr. inkl. moms
Mnd. ydelse: 2.000 kr. inkl. moms
Restværdi: 90.000 kr. ex. moms og afgift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 431 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
|---|---|
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| El-soltag | Soltag |
| Fjernb. centrallås | Splitbagsæde |
| Fjernlysassistent | Sportssæder |
| Fuld LED forlygter | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.600 kr.
- Førstegangsydelse12.000 kr.
- Totalpris i løbetiden31.200 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 90.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet