Bilbasen Forum

Abonner på forumtråd

Dansk Autohjælp eller Falck

Peter Funder

Peter Funder
bruger siden
06-01-2004

30-07-2009 kl. 22:12

Jeg har selvfølgelig min egen mening om hvad der er bedst. Men jeg har aldrig prøvet andet end Dansk Autohjælp. Grundlæggende mener jeg ikke at man skal betale for meget for noget, og det er en af grundene til at jeg ikke har valgt Falck. Man kan jo få Dansk Autohjælp megabilligt igennem FDM. Hvad tale for og imod de to konkurenter? Hvad bruger I andre og hvorfor?

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Profil slettet

Profil slettet

04-08-2009 kl. 14:57

Jeg benytter Dansk Autohjælp. I modsætning til flere af ovennævnte har jeg følt mig rigtig godt behandlet og hjælpen er ankommet meget hurtigt. Det generer mig ikke at der er en selvrisiko på 100 kr., da disse jo kun skal betales i forbindelse med hjælp.

Generelt er det min opfattelse (har ingen konkrete statestikker eller beviser for mit udsagn) at Dansk Autohjælp minimum er lige så servicemindede som Falck.

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg