VW Transporter2,0 TDi 180 Kassevogn DSG lang
Kontantpris
89.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2014 |
| Kilometertal | 184.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,2 km/l |
| CO2 udledning | 201 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.160 kr. / år |
| Ydelse | 180 hk/400 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
VW Transporter 2,0 TDi 180 Kassevogn DSG lang, Nysynet , dobbelt skyde døre,kørecomputer, stofindtræk,vinterhjul, el-sidespejle m/varme, træk til 2500 kg, automatgear, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, airbag, esp, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), antispin,Webstofyr,sædevarme m,v Nysynet den 30/3-2026, Vi tager gerne din gamle bil i bytte. Finansiering tilbydes fra 0 kr. i udbetaling.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 340.644 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.907 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 530 cm |
|---|---|
| Højde | 199 cm |
| Lasteevne | 1.093 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|