VW Touareg3,2 V6 Tiptr. 4Motion Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2003 |
| Kilometertal | 286.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,7 km/l |
| CO2 udledning | 319 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.390 kr. / år |
| Ydelse | 220 hk/305 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 197 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
DK's billigste!!
Regulær samt velkørende Touareg!
Kører rigtig fint i motor og gear!
Holder syn til efteråret 2027..
Bemærk benzin! så fornuftig i vægtafgift og ingen bøvl med miljøzoner!
Fint udstyret..
Aftageligt træk (3500 kg)
klimaanlæg
todelt bagklap
Højdejusterbar forsæder
Høj/lav gear
Differentialespære
Fartpilot
El-klapbare spejle m. varme
Varme i sæder
Alufælge
Multifunktionsrat
Regnsensor
Og meget mere....
Fin 4x4 til små penge, som kan komme frem de fleste steder og ikke har noget bøvl med miljøzoner!
Alt henvendelse skal ske via 61606196
Ring før besigtigelse, så ikke man kører forgæves.
Mvh
Jonathan, Fredericia
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, alufælge, 17" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, træk, aftageligt træk, automatgear, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd, cd/radio, alarm, regnsensor, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 430.632 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.164 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 173 cm |
| Lasteevne | 781 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 100 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Aftageligt træk | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| CD | Nøglefri tænding |
| CD afspiller | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, læder |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme |