VW Tiguan2,0 TDi 240 R-line DSG 4Motion Van 5d
Kontantpris
229.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2017 |
| Kilometertal | 135.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 202 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.080 kr. / år |
| Ydelse | 240 hk/500 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 228 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
- R-Line
- Læder
-Elektriske sæder med memory
- Træk
- Parkerings sensorer
- Bak kamera
- LED lys
-Tagrælinger
- 20" alufælge
- Tonede ruder
- 2 zonet klima anlæg
- Touch skærm
- R line læder rat
- Adaptiv fartpilot
- Sædevarme
- Elektrisk bagklap
- Parkerings assistent
- 4 hjuls træk
- Bluetooth
- Sport sæder-
Ring for finansierings muligheder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.673 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 427 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|