VW Tiguan2,0 TDi 140 Sport & Style Tiptr. 4Motion Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2008 |
| Kilometertal | 214.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 188 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.580 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/320 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Dk's billigste!
Regulær samt velkørende VW Tiguan!
Nysynet samt nyserviceret!
Fint udstyret!
Fartpilot
Automatisk lys
2-zonet klimaanlæg
Sædevarme
El-klapbare spejle m. varme
Alufælge m. vinterdæk
Tågelys
Multifunktionsrat
Elektrisk håndbremse
Og meget mere....
Fin 4x4 til båden, jagt eller campingvognen som gerne må køre i alle de nye miljøzoner!!
Alt henvendelse skal ske på 61606196
Ring før besigtigelse, så ikke man kører forgæves.
Mvh Jonathan, Fredericia
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, alufælge, 16" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, svingbart træk (manuel), automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd, cd/radio, håndfrit til mobil, aux tilslutning, usb-a tilslutning, alarm, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, antispin, esp, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.579 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 681 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Læderrat |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| CD | Regnsensor |
| CD afspiller | Sædevarme |
| CD/radio | Svingbart træk (manuelt) |
| Centrallås | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vinterhjul |