VW Golf VII1,4 GTE DSG Van 5d
Kontantpris
74.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2015 |
| Kilometertal | 222.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 36,4 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | 114 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
ER DU TRÆT AF DE HØJE BRÆNDSTOFPRISER SÅ SE HER.
Har du 20-25 km på job eller lign. kan du køre for 5 kr i strøm med denne.
Super flot sort Golf 7 1,4 GTE plug-in Hybrid med 222.000 km på tælleren men….
Fik nyt Highvoltsbatteri 2/19 ved 134.000km på VW regning.
Fik ny automatgearkasse 12/21 for 50.000kr
Bilen er passet og serviceret fra start og fik lavet stort service ved 199.000 km
Bilen er tilmeldt 5+ service 1/4-26 hos VW.
Bilen kan ses og prøves frem til 3 april og kan leveres nysynet for 1500 kr ekstra
efter 13 april hvis du ønsker dette. Nummerplader til 1180 kr sparer du også ved køb inden den 13 april.
PS. Danmarks billigste
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 264.124 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.599 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 421 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Xenonlygter |
| El-ruder |