Renault Trafic T272,0 dCi 115 L1H1 4d
Kontantpris
45.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2012 |
| Kilometertal | 221.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,5 km/l |
| CO2 udledning | 240 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/290 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Super fin momsfri varevogn, kørt privat de sidste mange år, er virkelig blevet passet på, med undervognsbehandling og fuld service.
Har fået ny tandrem mm. Ved 180.000km.
Og ved 202.000km fik den hovedrenoveret gearkassen og ny kobling i. Har lige fået et stort service med alle filtere, og renoveret bremser.
Bilen bliver nysynet inden levering.
, kørecomputer, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, 17" alufælge, el-sidespejle, tågelygter, træk, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, airbag, regnsensor
Bilen er blevet nedvejet til under 3 ton, så den er lidt billigere i vægtafgift 😊
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 210.356 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.714 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 197 cm |
| Lasteevne | 1.056 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | 90 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
| Bakkamera | Regnsensor |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Håndfrit til mobil | Træk |