Porsche Cayenne S4,5 Tiptr. Van 5d
Kontantpris
65.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2003 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2003 |
| Kilometertal | 235.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 7,0 km/l |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.390 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/420 nm |
| Acceleration | 7,2 sek. |
| Tophastighed | 242 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Fin Porsche Cayenne S 4,5 Tiptr. momsfri van kan bruges privat, nysynet, ny serviceret.
Kører super godt, velholdt. MANGE NYE DELE.
fjernb. centrallås, 2 zone klima, el indst. forsæder, multifunktionsrat, læderrat, træk, tågelygter, 4x el-ruder, fartpilot, sædevarme, motorkabinevarmer, sædekøling, automatgear, cd/radio, alufælge, glastag, alufælge, navigation, alarm, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), esp, airbag.
Ring nu og prøv bilen i dag!
🌐 LPLbiler.dk
📱 81 28 17 33 Telefon tid: 9 – 21 Alle dage
Undgå at køre forgæves – ring gerne i forvejen.
🚚 LEVERING SAMME DAG!
🔄 Vi tager gerne din brugte bil i bytte!
💰Attraktiv finansiering med 0kr eller 20% udbetaling igennem Santander.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 626.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.245 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 815 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 100 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 22 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | Motorkabinevarmer |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alarm | Navigation |
| Alufælge | Panoramatag |
|---|---|
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Sædekøling |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| Elsæder | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot |