Mercedes ML2502,2 BlueTEC aut. 4Matic Van 5d
Kontantpris
124.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2012 |
| Kilometertal | 294.155 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 123 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.080 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/500 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Metal |
Beskrivelse
OBS frisk NYSYNET 31-03-2026!!!
anhængervægt 3500/750 KG!!!
MOMSFRI, velpasset privatbil skal ses.
bilen sælges som Lavpristilbud (se betingelser foto nr. 8)
Bilen har dieselpartikelfilter (bykørsel ingen problemer)
ejerafgift er til rimelig pris bilen har kørsel som privat/erhverv dvs. kr. 5603.- Halv årligt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.160 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 480 cm |
|---|---|
| Højde | 180 cm |
| Lasteevne | 790 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 7 personers | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Læderrat |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (bag) |
| El-ruder | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| El-sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| Elsæder | Tonede ruder |
| Fartpilot |