Mercedes Citan 1091,5 CDi Kassevogn K
Kontantpris
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2013 |
| Kilometertal | 93.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/200 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.050 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
- Aircondition
- Træk
- Bluetooth radio
- Sædevarme
- Bakkamera
- Tågelygter
- Helårsdæk
- Tagrælinger
- Elektriske ruder
- Elektriske spejle
- Fjernbetjent centrallås
- Momsfri(momsen er betalt)
Rigtig fin Citan. Økonomisk og praktisk lille varebil med en meget fint kilometertal.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 149.082 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | - |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.050 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Aircondition |
|---|