Ford Transit Connect1,5 TDCi 100 Trend aut. lang
Kontantpris
64.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2017 |
| Kilometertal | 240.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 133 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/250 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Ford Transit Connect 1,5 TDCI 100 HK lang model med automatgear
Årgang 2017
Km 240.000
Bilen er nysynet marts 2026
Det er skiftet tandrem ved ca 230.00 km
Der er lige lavet service, filtre, olie, skift af bremser mm
Der er monteret ekstra lys og reol i varerummet som kan med forhandles ved interesse
Bilen står flot i farven og er ikke falmet
Bilen har en mindre bule i hjelmen, hvilket er taget hensyn til i prisen
Bilen er moms fri
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 223.114 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.561 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 186 cm |
| Lasteevne | 834 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Aircondition | Træk |
| Fartpilot |