Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line CVT Van 5d
Kontantpris
208.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2024 |
| Kilometertal | 20.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 45,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 66 km |
| Batterikapacitet | 9,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 21 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Sælger hermed Min fine Ford kuga ST-line, da jeg har behov for noget mere plads.
Bilen er spækket med udstyr, bl.a. 360* kamera, sædevarme.
Der følger også nye sommerdæk med fælge, samt vinterdæk med fælge med, fra fabrikkens køb af bilen med massere mønster tilbage. derudover er der også ST- line bagsæder med til bilen, hvis dette ønskes.
Flere billeder kommer.
Har ikke travlt med at sælge den, så skam bud svares ikke.
Fantatsisk bil der køre rigtig godt og kørt af mig som mester.
Prisen er 208.000 kr + moms.
Mvh Emilie
Kontakt mig på 29904409.
Nemmest pr sms :-)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 277.500 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | 1.481 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Internet |
| Android auto | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nightvision |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Xenonlygter |
| Dæktryksmåler |