Dacia Duster1,5 dCi 109 Laureate Van 5d
Kontantpris
59.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 170.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 109 hk/240 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Dacia Duster med tandrem skiftet i 2024. Har bla. højdejust. førersæde, læderrat, multifunktionsrat, kørecomputer, 16" alufælge, helårshjul, el-sidespejle m/varme, tågelygter, træk, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, automatisk start/stop, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), esp, antispin, dæktryksmåler, tagræling, Højdejusterbart rat mm
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 136.749 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.280 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| El-ruder | Regnsensor |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Helårshjul | USB tilslutning |