BMW X53,0 SD Steptr. Van 5d
Kontantpris
119.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2007 |
| Kilometertal | 198.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 8,7 km/l |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.790 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/580 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, læderindtræk, el indst. forsæder, el indst. førersæde, 18" alufælge, el-sidespejle, træk, fuldaut. klima
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 657.028 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 705 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 85 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderindtræk |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Træk |
| El-sidespejle |
|---|